Borusan Otomotiv Motorsport
BORUSAN OTOMOTİV MOTORSPORT

BORUSAN OTOMOTİV MOTORSPORT PİLOTLARI

İşte dünyanın dört bir yanında kazandıkları zafer ve ödüller ile bizleri gururlandıran Borusan Otomotiv Motorsport pilotları.

Cem Bölükbaşı

Cem Bölükbaşı 1998 doğumlu Cem Bölükbaşı, motor sporları kariyerine 5 yaşında motokros yarışları ile başlamış, 6 yaşında Türkiye Şampiyonu olmuş, kariyerine ulusal ve uluslararası karting yarışları ile devam ederek şampiyonluklar kazanmış, Formula 3 ve Formula 4 testlerinde başarılı sonuçlar elde etmiştir.

Girdiği e-sporlar dünyasında sayısız başarıda imzası bulunan Cem, 80.000'in üzerinde katılımcısı olan I-Racing'de ilk 35'e girmiş, World's Fastest Gamer Şampiyonası'nda Dünya Finali'ne katılmış, F1 E-Sporst'ta 70.000 katılımcı arasından ilk 20'ye kalarak Fernando Alonso takımına seçilip 2017'de Abu Dhabi'de dünya beşincisi olmuş, 2018'de Red Bull Toro Rosso takımı ile dünya ikincisi olmuştur ve 2019'da da Red Bull Racing Formula1 takımının e-spor sürücüsü olarak F1 E-Spor Dünya Şampiyonası'nda yarışacaktır.

Borusan Otomotiv Motorsport'un sanaldan gerçeğe transfer ettiği Cem, takımın renkleri ile yarışmaya 2019 yılında başlamış ve ilk uluslararası startını GT4 European Series'de almıştır.

Levent Kocabıyık

Leven Kocabıyık 1985 doğumlu Levent Kocabıyık, motor sporları kariyerine 2012 yılında başladı. İstanbulpark pistinde çıktığı ilk yarışında genel klasman 1. si olarak dikkat çeken Levent Kocabıyık sezonu Maksi Grup'ta Türkiye 2.si olarak tamamlamıştır. 2013 sezonunda Borusan Otomotiv Motorsport pilotu olarak yarışmaya başlayan Levent Kocabıyık Türkiye Pist Şampiyonası dışında Macaristan 12H yarışında da start alarak uluslararası yarış tecrübesine de sahip olmuştur. Levent Kocabıyık, BMW AG M sürüş eğitimleri sertifikalarına sahiptir.

Fatih Ayhan

Fatih Ayhan 1977 doğumlu Fatih Ayhan, motor sporları kariyerine 2004 senesinde Amerika Birleşik Devletleri'nde eyalet karting ligi ile başladı. Türkiye'de sırasıyla 2007 yılında Siena Cup, 2009 ve 2010 yıllarında Honda Cup'ta şampiyonluğa ulaşarak tek marka şampiyonalarında önemli başarılar kazandı. 2009 yılında İOSK tarafından düzenlenen ve Türkiye'de çeşitli dallarda başarı kazanmış 42 pilotun katıldığı Rally Enjoy organizasyonunda asfalt toprak karışık parkurda çok sayıda tecrübeli ralli pilotunu geride bırakarak şampiyonluğa ulaştı. 2014 yılında Borusan Otomotiv Motorsport adına yarışmaya başlayan Fatih Ayhan, aynı sezon Türkiye Pist Şampiyonası 5. ve 6. ayak yarışlarında start aldı. Kazandığı podyum dereceleri ve gösterdiği performansla BOM'un 2016 Endurance yarış programında start almaya başladı.

Yağız Gedik

Yağız Gedik 1993 doğumlu Yağız Gedik, motor sporları kariyerine 2013 yılında başladı. Türkiye Pist Şampiyonası'nda pek çok birincilik elde eden Yağız Gedik 2015 Türkiye Pist Kupası ikinciliği ve 2016 Türkiye Pist Şampiyonası üçüncülüğü elde etti. 2017 sezonunda uluslararası yarışlarda start almaya başlaadı ve İtalya'da takip ettiği 3H Endurance Champions Cup'ta (3HECC) sezonu ikinci olarak tamamladı. 2018 sezonunda Borusan Otomotiv Motorsport takımına katılan Yağız Gedik BOM pilotu olarak GT4 European Series'de yarışmaktadır.

Borusan Otomotiv Motorsport ©