Borusan Otomotiv Motorsport
BORUSAN OTOMOTİV MOTORSPORT

BORUSAN OTOMOTİV MOTORSPORT HAKKINDA


Borusan Otomotiv Motorsport, 2008 yılında, Türkiye'de motor sporlarının gelişimine ve Türkiye'nin yurt dışında tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla Borusan Otomotiv tarafından kurulmuştur. Takım 4 kıtada, 20 farklı ülkede, 36 farklı pistte ve 370 'e yakın yarışta start almış, İtalya 3 H Endurance Champions Cup dahil olmak üzere 16 şampiyonluk kazanmıştır.

Borusan Otomotiv Motorsport, WTCC ile ülkemizin FIA Dünya Şampiyonası'nı takip eden ilk ve tek Türk takımı olduğu gibi, Dubai 24 H ile Endurance serilerinde yarışan ilk Türk takımı olarak ülkemizdeki motorsporları takımları arasında ayrıcalıklı bir yere sahiptir. BOM 2020 yılında kazanılan GT4 Avrupa Seris PRO-AM kategorisi ikinciliği ile başarılarına bir yenisini eklemiştir.

Borusan Otomotiv Motorsport bünyesinde sosyal sorumluluk bilinci ile kurulan BOM Akademi, 2015 yılından itibaren TOSFED ve GSGM lisanslı eğitim kurumu olarak 2000'den fazla katılımcıya sertifikalarını teslim etmiştir.

2018 yılında kurulmuş olan BOM E-Team, GT Kupası sonucunda seçilmiş olan BOM E-Team, 2019'da ülkemizi uluslararası arenada temsil etmiştir. BOM E Team, 2020 yılında da e sporcuları ile ülkemizi uluslararası arenada temsil etmeye devam etmektedir.

Takım ayrıca 2020 sezonunda start alan BOM Karting projesi ile çocuk ve genç sporculara destek vererek ülkemizde motor sporlarının gelişimine katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

BOM, 2021 yılında 4 sporcusu ve iki BMW M4 GT4 yarış otomobili ile GT4 Avrupa Serisi' ni, ayrıca BOM Karting takımı ile Türkiye Karting Şampiyonası' nı takip etmektedir.
Borusan Otomotiv Motorsport ©