Borusan Otomotiv Motorsport
BORUSAN OTOMOTİV MOTORSPORT

BORUSAN OTOMOTİV HAKKINDABüyüyoruz, başarıyoruz, gelişiyoruz ve sahip çıkıyoruz. Kısaca değişiyoruz ama hiç değişmeyenler de var.

Borusan Holding ve Almanya'da faaliyet gösteren Giwa Holding'in ortaklığı olan Borusan Otomotiv, 1984 yılından bu yana, tutku dolu otomobillerin en iyi yorumu olan BMW'nin Türkiye distribütörüdür.

Geçen yıllar, Borusan Otomotiv'in faaliyette bulunduğu segmentlere ve sektörünün geneline kazandırdığı katkılara tanıklık etmiştir. Bugün temsil edilen markaların sayısı ve niteliği bunun diğer bir göstergesidir. Borusan Otomotiv'in müşteri odaklı yaklaşımı ve uygulamaları, test sürüşü sunulmasındaki öncülüğü, 24 saatlik acil servis hizmeti, outdoor satış (müşteri ziyareti), bağımsız müşteri ilişkileri departmanı ve merkezi müşteri veri bankası birer model olmuşlardır.

Şirket bugün Türkiye'nin yoğun rekabete dayalı otomotiv sektöründe geniş bir ürün gamına sahiptir. Marka yönetimlerimiz hem satış hem pazarlama faaliyetlerinden ve stratejilerinden sorumlu olarak, azami marka değeri yaratma ve ticari başarı için çalışmaktalar.

Yeni markaların bünyeye katılması, kurumumuzun yeniden yapılanmasının yanında, Yetkili Satıcılar ve Yetkili Servisleri de etkilemiştir. Geniş ürün yelpazesi, şu ana kadar salt BMW faaliyetiyle verimli olunamayacak bölgelere de giriş imkanı sağlamıştır.

Borusan Otomotiv teknolojinin son gelişmelerinden ve insan kaynaklarının tüm imkanlarından azami müşteri memnuniyeti sağlamak üzere yararlanmaktadır. Bu yaklaşımı sebebiyle, Borusan Otomotiv Yetkili Satıcılar ve Yetkili Servislerleri, Türkiye otomotiv sektörünün en iyi satış sonrası hizmeti veren teşkilatı olarak ün kazanmıştır. Yüksek nitelikli Yetkili Satıcılar ve Yetkili Servisler şirketin başarısının temel etkenlerinden biridir.

Şirket ticari alanlarda olduğu gibi, toplumsal katkılarıyla da öncül görevler üstlenmiştir. İlkokullarda yürütülen trafik eğitim kampanyaları, çevre koruma bilinicinin pekişmesinde büyük katkı sağlayan iki doğa koruma kitapçığının basımı, kadın sürücülere yönelik paneller, ilk kurşunsuz benzin kullanan katalizatörlü otomobillerin sunulması ya da Avcılar'daki Borusan Oto İlköğretim okulunun yapımı birkaç örnek çalışmadır. Çeşitli sportif ve kültürel faaliyetler de her zaman desteklenmiştir.
Borusan Otomotiv Motorsport ©