Borusan Otomotiv Motorsport

BORUSAN OTOMOTİV MOTORSPORT HAKKINDA


Borusan Otomotiv Motorsport, 2008 yılında Türkiye'de motor sporlarının gelişimine ve Türkiye'nin yurt dışında tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla Borusan Otomotiv tarafından kurulmuştur.

Türkiye dışında; Brezilya, Meksika, İspanya, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Portekiz, İngiltere, Almanya, İtalya, Japonya, Macau, Avusturya, Yunanistan, Slovakya, Birleşik Arap Emirlikleri, Macaristan, Belçika olmak üzere 18 farklı ülkede, 3 kıtada, 29 farklı pistte (Karting ve Formula BMW yarışları hariç) 178 farklı yarışta start almıştır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 07.02.2009 - 230091 sayılı yazısı ile "Ülke Tanıtımı Açısından Yararlı Proje" ifadesi ile resmi olarak desteklenmiştir.

Borusan Otomotiv Motorsport, yurt içinde 9 Türkiye Pilotlar Şampiyonluğu ve 4 Takımlar Şampiyonluğu, yurt dışında WTCC (Dünya Şampiyonası) Takımlar beşinciliği, ETCC (Avrupa Kupası) Pilotlar ikinciliğini ve İtalya Endurance Champions Cup Pilotlar ikinciliğini elde etmiştir.

Borusan Otomotiv Motorsport, WTCC ile ülkemizin FIA Dünya Şampiyonası'nı takip eden ilk Türk takımı olduğu gibi, Dubai 24H ile Endurance serilerinde yarışan ilk Türk takımı olarak ülkemizdeki motorsporları takımları arasında ayrıcalıklı bir yere sahiptir.
Borusan Otomotiv Motorsport© 2017