Borusan Otomotiv Motorsport

BORUSAN OTOMOTİV MOTORSPORT HAKKINDA


Borusan Otomotiv Motorsport, 2008 yılında, Türkiye'de motor sporlarının gelişimine ve Türkiye'nin yurt dışında tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla Borusan Otomotiv tarafından kurulmuştur.

Türkiye dışında; Brezilya, Meksika, İspanya, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Portekiz, İngiltere, Almanya, İtalya, Japonya, Macau, Avusturya, İsveç, Yunanistan, Slovakya, Birleşik Arap Emirlikleri, Hırvatistan, Macaristan, Belçika olmak üzere 4 kıtada, 20 farklı ülkede, 32 farklı pistte ve 311 farklı yarışta start almıştır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 07.02.2009 - 230091 sayılı yazısı ile "Ülke Tanıtımı Açısından Yararlı Proje" ifadesi ile resmi olarak desteklenmiştir.

Borusan Otomotiv Motorsport, yurt içinde 11 Türkiye Pilotlar Şampiyonluğu ve 4 Takımlar Şampiyonluğu, yurt dışında WTCC (Dünya Şampiyonası) Takımlar beşinciliği, ETCC (Avrupa Kupası) Pilotlar ikinciliğini ve İtalya 3H Endurance Champions Cup Pilotlar Şampiyonluğu elde etmiştir.

Borusan Otomotiv Motorsport, WTCC ile ülkemizin FIA Dünya Şampiyonası?nı takip eden ilk ve tek Türk takımı olduğu gibi, Dubai 24H ile Endurance serilerinde yarışan ilk Türk takımı olarak ülkemizdeki motor sporları takımları arasında ayrıcalıklı bir yere sahiptir.
Borusan Otomotiv Motorsport© 2018